Masaż


Masaż klasyczny


Masaż klasyczny polega na mechanicznym drażnieniu tkanek które wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na organizm. Masaż wpływa na wszystkie tkanki i układy organizmu człowieka. Jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania). Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób układu ruchu. Drażnienie mechaniczne tkanek w trakcie masażu przyspiesza przepływ krwi i limfy, a tym samym zwiększa dopływ tlenu, substancji ożywczych i pobudza przemianę materii. Stymuluje w ten sposób naskórek, skórę i tkankę łączną do regeneracji i odbudowy.


Masaż relaksacyjny


Masaż łagodny w formie, bazujący na masażu klasycznym. Charakteryzuje się płynnymi, powolnymi ruchami. Wpływa na rozluźnienie napięcia mięśni, powstałego w wyniku codziennych stresów i zajęć. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysyłki fizycznym oraz psychicznym. Pobudza mięśnie, skórę oraz układ krążenia. Wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Likwiduje efekty stresu i przemęczenia takie jak: bezsenność, bóle głowy, nerwobóle, zaburzenia koncentracji, łagodzi stany nerwicowe, podnosi witalność.


Masaż gorącymi kamieniami


Do masażu wykorzystywane są czarne kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego, tworzone przez naturę przez tysiące lat. Kamienie podgrzewane są od odpowiedniej temperatury. Bazalt nie tylko dobrze utrzymuje ciepło, ale także łatwo oddaje je ciału, przez co masaż daje poczucie niezwykłego odprężenia. Zabieg rozluźnia i regeneruje mięśnie, pobudza krążenie oraz poprawia pracę narządów wewnętrznych. Wpływa również pozytywnie na skórę, poprawia jej elastyczność i odżywienie oraz pomaga zwalczyć cellulitis. Szczególnie polecany jest dla osób narażonych na stres, niespokojnym, przemęczonym oraz osobom, którym dokuczają bóle mięśniowe.


Masaż antycellulitowy bańką chińską


Poprzez usunięcie z bańki powietrza wytworzone zostaje podciśnienie, które powoduje zassanie skóry oraz tkanek leżących pod bańką. Masaż polega na przesuwaniu bańki z zassaną skórą po wybranym obszarze ciała i wywieraniu mechanicznego wpływu na skórę, poprawiając jej elastyczność. Masaż bańką chińską redukuje tkankę tłuszczową, zmniejsza lub likwiduje cellulit oraz zapobiega jego powstawaniu.Pobudza także krążenie krwi, uwalnia toksyny z organizmu, zmniejsza obrzęki i ból. Zabieg może być wykonywany do wyboru na uda i pośladki, brzuch lub plecy.


Manualny drenaż limfatyczny


Podstawowym celem zabiegu jest pobudzenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz tworzenie możliwie najlepszych warunków do regeneracji uszkodzonego układu limfatycznego. Obrzęk limfatyczny to stan, w którym dochodzi do zastoju chłonki (limfy) w skórze lub tkance podskórnej, co powoduje proces zapalny. Drenaż limfatyczny polega na głaskaniu, pocieraniu i uciskaniu skóry w taki sposób sposób, aby przepchnąć nagromadzony pod nią płyn, w miejsca gdzie organizm będzie mógł je w łatwiejszy sposób wchłonąć lub wydalić. Drenaż może zarówno zapobiegać powstawaniu zastojów, jak i pomagać w zlikwidowaniu już powstałych. Warto pamiętać, że choroby układu limfatycznego znacząco obniżają odporność naszego organizmu dlatego nie należy lekceważyć obrzęków limfatycznych.


Rejestracja Gabinetu – Tarnów – ul. Starodąbrowska 4 – tel. 14 656 10 50 lub 600 255 809